Metsa istutamine

Eesti eripära seisneb selles, et erinevalt teistest riikidest maailmas, katab natukene üle poole meie maismaa pinnast mets. See teeb omakorda Eesti üheks metsarikkaimaks arenenud riigiks. Kokku on Eestil ca 2,2 miljonit hektarit metsa. Umbes 40% Eesti metsadest kuulub meie riigile ja seda metsa hoiab ja majandab Riigimetsa Majandamise Keskus.

Kui me vaatame tänast Eesti metsa, siis selle moodustavad peamiselt ainult kuused ja männid ning kase- ja haavapuistud on ajutised. Tegemist on aja küsimusega kui ka need allesjäänud lehtpuud asendatakse lõpuks okaspuumetsaga. Seda kõike põhjustab inimtegevus. Viis tuhat aastat tagasi laialt levinud laialehistest metsadest on tänaseks järele jäänud väga vähe.

dsc_0018 dsc_0004 dsc_0005

Metsa istutamine on looduse säilimiseks hädavajalik. Enne metsa istutamist tuleb pind õigesti ette valmistada, et puud kasvama hakkaks. Meil on olemas rohkem kui viis aastat kogemust metsade ja puude istutamisega. Lisaks tunneme hästi seadusandlust ning metsamajandust üldiselt. Istutustööd on küllaltki ajamahukad ning nende puhul ei saa kasutada väga palju metsandustehnikat. Lisaks tuleb taimedega õigesti ringi käia, et nad kasvama hakkaksid. Kõik see eeldab, et istutaja oleks kogenud, vastasel juhul läheb istutamine äärmiselt kulukaks. Pöördu meie poole kui soovid abi taimede istutamisel. Teame, et istutades puudub looduslik valik, mis annaks tugevamatele taimedele eluõiguse – seda protsessi saame kontrollida meie ehk istutajad.

 

Mõned põnevad faktid meie kohta


Millega oleme hakkama saanud

11

Aastat tegutsenud

98

Protsenti klientidest rahul

30000

Taime istutame aastas